puma vikky

Puma Vikky Platform

By najlepsze-kicksy.pl, 24 września 2018

Kolejna propozycja damskich sneakerów od Puma z rodziny Suede. Tym razem połączenie klasycznej cholewki i nowoczesnej, pogrubionej podeszwy poskutkowało modelem Vikky Platform. Czym różni się od ikonicznych Puma Classic? Czy warto w niego zainwestować?

Ikoniczne Pumy

Ikoniczny model Puma, na którym wzorowane są sylwetki wielu późniejszych sneakerów od brandu, w tym Vikky Platform, to Suede. Zamszowa cholewka z okrągłym noskiem i Formstripem na boku powstała już w latach 60. jako obuwie do koszykówki. Miała przyczepną podeszwę i dawała świetną amortyzację. Szybko buty stały się kultowe i obecnie, wciąż produkowane, są noszone przez ludzi w każdym wieku i z różnych zakątków świata. Wychodząc jednak naprzeciw potrzebom rynku, ale także idąc z duchem czasu i mody, Puma postawiła na wprowadzanie nowych edycji butów, które będą podkręconymi wersjami najsłynniejszych sneakerów. I tak możemy sprawić sobie Pumy ze wstążkami zamiast sznurówek, w różnych kolorach, z różnymi rozmiarami szlufek, a także z rozmaitymi wersjami podeszwy. Jednymi z nich są sneakery na platformie.
puma vikky platform puma platform zielone

Szał na platformę

Ten sposób na dodanie sobie kilku centymetrów bez rezygnowania z wygody, inspirowany jest stylem lat 90., który królował w teledyskach gwiazd popu. Jednak wtedy platformy były niebotycznie wysokie i nie miały zbyt wiele wspólnego z wygodą – raczej stanowiły symbol dyskomfortu (nawet trochę niebezpiecznego) i kiczu. Teraz się to zmieniło. Platforma, która jest częścią butów na obcasie, sprawia, że nawet wysoka szpilka może być wygodna i wyglądać dobrze. Natomiast w przypadku sneakerów dodaje kilku centymetrów bez zmian w sylwetce buta. Coraz częściej światowe marki tworzą specjalne wersje najbardziej znanych modeli, w których zwykła podeszwa została zastąpiona platformą. I tak powstały na przykład wersje „bold” słynnych Superstarów, Vansy na pogrubionej podeszwie czy właśnie Vikky Platform od Puma.

Podkręć swój styl

Lubisz czuć się tak, jakbyś chodziła po chmurach? A może uwielbiasz akcenty retro w stroju? Albo streetwearowe szlagiery z nutą najnowszych trendów? W takim razie platformy są dla Ciebie. Podkręcisz nimi swoją codzienną stylówkę, nadasz jej oryginalnego charakteru. I na pewno nie przejdziesz przez miasto niezauważona! Wybierz klasyczną czerń lub biel albo któryś z pastelowych kolorów Puma Vikky Platform, połącz je z czym chcesz – sportową i streetwearową stylówką lub kobiecą sukienką… A w każdej z tych wersji błaszcz! Nie tylko niezrównany dizajn, ale i najwyższa wygoda sprawią, że nie będziesz chciała się rozstać ze swoimi Pumami. Gotowa na nowy look?

What do you think?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.